BUCURESTI- Manager Retail Shop - Lensa.ro

Manager Retail Shop

Candidatul ideal
- Experienta relevanta intr-o pozitie similara, preferabil in coordonarea unei echipe de vanzari in
retail, fashion, etc (minim 2 ani)
-Lider dinamic, responsabil, creativ, capabil să implementeze strategiile de promovare şi dezvoltare
ale afacerii şi angajaţilor;
-Excelenţă in customer service (deservirea clienţilor), amabilitate si orientare catre client
-Rezistenta la stres, flexibilitate
-Implicare si responsabilitate fata de activitatea desfasurata , orientare catre rezultate
-Abilitate de a planifica si atinge obiective pe termen mediu sau lung
-Bună capacitate de coordonare si organizare, spirit de echipa

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:

-Realizarea bugetului si targetului de vanzari
-Coordonarea, dezoltarea si motivarea echipei in vederea atingerii obiectivelor de vanzari in cel
mai mare showroom de optica din Romania
-Gestionarea programului de lucru, supervizarea si instruirea angajatilor din subordine
-Asigurarea unei bune functionari a showroom-ului din punct de vedere tehnic si organizatoric
-Asigurarea unui nivel corespunzator de customer service
-Pregatirea si participarea la derularea inventarelor
-Respectarea standardelor de calitate interne ale companiei

CERINTE PERSONALE:

-Independent, întreprinzator, responsabil, meticulos;
-Spirit de iniţiativă şi atitudine pro-activă in rezolvarea problemelor;
-Atitudine pozitivă, orientare spre rezultat si adaptabilitate la conditiile de stres;
-Aptitudine, disponibilitate de a învăţa lucruri noi si de a face faţă provocărilor;

BENEFICII:

-Pachet salarial - format din salariu fix competitiv si bonusuri din vanzari corelate cu performanata
magazinului
-Programe de dezvolvare anuale si traininguri de specialitate
-Un mediu de lucru placut, modern si dinamic.

Dacă dorești să faci parte dintr-un colectiv dinamic și ambițios, așteptăm să ne cunoaștem!

Tot ce trebuie sa faci este sa ne trimiti cv-ul tau la adresa de e-mail: irina@lensa.ro

  • Distribuie pe:
Ultima actualizare: 30.10.2019